sunly annual report 2022

Sunly avaldas 2022 majandusaasta aruande

2022. aasta oli Sunly jaoks sündmusterohke ja edasiviiv aasta. Me mitmekordistasime oma arendusportfelli, kogusime veelgi rohkem kapitali ja laiendasime meeskonda.

Mirova sai Sunly uueks investoriks, viies sellega lõpule meie 200 miljoni euro suuruse kapitali suurendamise esimese etapi.

Mirova on jätkusuutlikele investeeringutele pühendunud Prantsuse varahaldusettevõte, ühtlasi on ta Natixis Investment Managers’i tütarettevõte.

Sunly Grupp omandas Poola arendusettevõtte Alseva.

Alseva on üks Poola suurimaid päikeseenergia arendajaid ja ehitajaid. Sunly ja Alseva on teinud koostööd juba alates 2019. aastast ja 2021. aastal Sunly otsustas omandada 100% Alseva Group-ist. Omandamine viidi lõpule eelmise aasta aprillis.

Meie arendusportfelli maht kasvas 4,7 GW-lt 23,4 GW-ni.

See hõlmas 15 GW päikeseenergia, 6,6 GW maismaa tuuleenergia ja 1,7 GW avamere tuuleenergia projekte.

Energiasalv sai ehitusloa.

Maa-alune pump-hüdroakumulatsioonijaam Energiasalv on Paldiskisse rajatav 500MW vesisalvesti, mis Eesti esimese suuremahulise energiasalvestuse projektina on nüüdseks kooskõlastatud, saanud vajalikud load ning ehituseks valmis. Energiasalve vesisalvesti võimaldab salvestada 12 tunni jooksul 6 GWh energiat, mis on piisav, et pakkuda tarbijatele taskukohase hinnaga  elektrienergiat ajal, mil tuule- või päikeseenergiat pole saadaval. 

Sunly tegi 4 uut investeeringut idufirmadesse:

  • Up Catalyst – kasutab tööstuslikku CO2-te nanosüsinikmaterjalide ja grafiidi tootmiseks, mida kasutatakse elektriautode akude oluliselt keskkonnasõbralikumaks muutmiseks.
  • Vok Bikes – pakub e-jalgrattaid suurettevõtetele teenusena Berliinis, Londonis, Stockholmis, Tallinnas ja Vilniuses.
  • Amperio – Poola rohelise energia lahenduste platvorm, mis aitab klientidel paigaldada päikesepaneele ja soojuspumpasid kuluefektiivselt.
  • Switch EV – Ühendkuningriigi ühtne lahendus EV laadimisvõrkude jaoks.

Sunly toetab varajase faasi äriidude kiirendit Beamline Accelerator.

Lisaks liitus Sunly tiimiga uusi inimesi – meie meeskond kasvas 24-lt 153-le.

Loe rohkem meie 2022 aastaaruandest.