Switch team members

Sunly investeerib elektriautode laadimisvõrkude arendajasse Switch

Sunly investeerib Suurbritannia iduettevõttesse Switch, kelle arendatav tarkvara muudab elektriautode laadimise maksimaalselt lihtsaks ja mugavaks. Kaugem eesmärk on teha elektriautod ja nendega seotud infrastruktuur sama kättesaadavaks kui eelmise põlvkonna transport. 

Elektrilise liikuvuse arendamiseks aitab Switch lahendada peamisi probleeme, mis mõjutavad erinevaid osapooli, alates kodukasutajatest kuni elektrivõrkude operaatoriteni. Ettevõte loob uue põlvkonna laadimissüsteeme ja edendab koostoimimise standardite väljatöötamist. 

E-liikuvuse vallas on mõningaid kitsaskohti, mis pärsivad traditsiooniliselt bensiiniautolt elektriautole üleminekut. Näiteks on kodulaadimisega seoses prognoositud, et 2030. aastaks kasutatakse kuni 40% elamute parkimiskohtadest elektriauto laadimiseks. See on tohutu maht ning loomulikult on tarvis ka tarkvara, millega miljoneid laadimispunkte optimaalselt juhtida, et tagada nii tuluvood kui ka suurendada hoonete väärtust. Siin astubki mängu Switch! 

Sunly innovatsiooni- ja ESG-juht Rasmus Udde märgib: „Arvestades, kui killustatud on praegused süsteemid ja kui suureks elektriautode arv kasvab, on elektriautode arukasse laadimisse investeerimine endastmõistetav valik. Switchi platvorm aitab muuta elektriautode laadimisvõrgustikud elektrifitseeritud ja ühendatud maailma selgrooks. See pakub võimalusi alates energiakasutuse optimeerimisest kuni maksimaalselt lihtsa laadimiseni. Ühtlasi on tagatud ka küberturvalisus.“ 

Lisaks elamusektorile pakub Switch väärtust loovaid lahendusi ka büroohoonetele ja autoparkidele, laadijatootjatele ning avaliku laadimisvõrgu jaoks. 

„Soovisin, et üleminek saastavatelt bensiiniautodelt keskkonnasõbralikele elektriautodele oleks võimalikult kiire, kuid näen, et see ei toimu iseenesest. Niisiis otsustasime asja ise käsile võtta ja luua üleminekut toetavad lahendused, mida meie ülimalt lihtne elektriautode laadimise tarkvara pakubki,“ kommenteerib Switchi tegevjuht Marc Mültin

Switch püüab muuta süsteemi võimalikult lihtsaks ja arusaadavaks, et kiirendada rohepööret ja kaitsta meie planeeti. Kuna Sunlyl on sama eesmärk, on Switch nüüdsest meie elektrifitseerimisidude portfelli 16. ettevõte.