Amperio

Amperio – Sunly esimene iduinvesteering väljaspool Eestit

Sunly tegi oma esimese otseinvesteeringu elektrifitseerimisala iduettevõttesse väljaspool Eestit – Poola ettevõttesse Amperio, kes tegutseb praegu Poolas ja Hispaanias. Amperio pakub lahendust, mis aitab kokku viia päikesepaneele paigaldada soovivad inimesed ja päikesetehnoloogia paigaldajad. 

Amperio nimi tuleb sõnast „ampere“, mis on elektrivoolu tugevuse mõõtühik ja nimetatud Prantsuse matemaatiku André-Marie Ampère’i järgi. Ettevõtte asutasid 2020. aastal Poola taastuvenergiaentusiastid, kel on ambitsioonikas plaan laiendada oma äri ka teistele ELi turgudele, sealhulgas Balti riikidesse. Praegu keskendutakse kodumajapidamistele ning tööst puudust pole – Euroopas on kokku 150 miljonit elamut. 

„Kuna energiahinnad on kõrged, soovivad inimesed paigaldada päikesepaneele, et saada ise energiatootjateks. Ilma tehniliste teadmisteta on aga raske hinnata, kui palju paneele on tarvis, kui palju need maksavad ning milliseid ettevõtjaid usaldada. Amperio aitab minusugustel inimestel neile küsimustele kiirelt vastused leida,“ märkis Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde Amperiosse tehtud investeeringu selgituseks. 

Ettevõte viib kokku päikesepaneele paigaldada soovivad inimesed ja päikesetehnoloogia paigaldajad. Tuleb lihtsalt minna Amperio veebisaidile, sisestada aadress ja elektritarbimise maht ning vastused on sama hästi kui käes. Paari minutiga valmib personaalne aruanne, mis sisaldab erapooletut infot optimaalse päikeseenergialahenduse kohta ning lähikonnas tegutsevate paigaldajate andmeid. Paigaldajate otsingut pakuvad teisedki veebisaidid, kuid neilt saab vaid kontakte ning täiendavat nõustamist ja abi ei pakuta. Amperiost aga saab kõik vajaliku! 

Amperio pakub kasulikku abi ka paigaldajatele, ettevõtte tiim on ise tegelenud päikesepaneelide paigaldamisega ning päikeseparkidega seotud vajadused, väljakutsed ja probleemid on neile tuttavad. Amperio pakub nõustamist ja aitab paigaldajatel kasvatada oma äri ning soodustab samas elutervet konkurentsi, soovitades lõppklientidele parimaid paigaldajaid.  

Amperio kaasasutaja Krystian Zadura selgitab: „Oluline on, et meie äril on kaks poolt. Üks keskendub lõppkliendile, teine partneritele. Meie eesmärk on luua väärtust. Kiire, kasulik, erapooletu ja kasutajasõbralik info aitab lõppkasutajal teha õige valiku. Me ei tegele turul ainult poolte kokkuviimisega, vaid loome nendega tihedad suhted. Soovime, et Amperio oleks tuntud kui koht, kust leiab kodu päikeselahenduste kohta sõltumatut teavet.“