Kai Art Center

Sunly City rajas Kai keskuse katusele päikesepargi

Sunly City rajas Kai kunstikeskuse katusele 36,26 kW võimsusega päikesepargi. Võttes aluseks viimase 12 kuu keskmise päevaelektri hinna,  võimaldab päikesepark keskusel säästa ostmata jäänud võrguelektrilt ja võrgutasudelt kokku ligi 7000 € aastas. Juba esimese tunni ja pilvise ilmaga tootis päikesepark 6,5 kWh elektrienergiat. 

Sunly City paigaldas keskuse katusele kokku 98 päikesepaneeli, mis lisaks elektrikulu vähendamisele aitavad hoonel aastas kokku hoida ka 12,3 tonni CO2 heitkoguseid. Seejuures ei pidanud Kai keskus päikesepaneelidesse ise investeerima, vaid kasutas Sunly City renditeenust.  

„Tasub mainida, et Kai keskus asub kunagises laevatehase 100-aastases tööstushoones, mis kuulub muinsuskaitse all olevate ehitiste hulka. Kõik paigaldustööd tehti katusel ilma ainsatki auku puurimata. Nii et õigete materjalide valikul on võimalik päikesepark rajada isegi kultuurimälestisena muinsuskaitse all olevatele hoonetele,“ kommenteeris Sunly City müügijuht Taavi Velleste.   

„20. sajandi alguse tööstusarhitektuuri hea esindaja, kus täna saavad kokku kunsti ja toidu nautlejad on nüüd roheline, säilitades iseloomuliku kuju. See sai teoks kõik tänu heale koostööle Muinsuskaitse ameti ning teiste linnaametnikega. Päikesepargi paigaldus oli kuudepikkuses protsessis kõige väiksem osa – kõigest 4 päeva,” kommenteeris projektijuht Holger Kroon

Kai kunstikeskus on Noblessneri sadamalinnaku mereäärne kultuurisüda, mis põimib põnevalt piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga.