Sunly avas suurima salvestiga päikesepargi Eestis 

Täna avatud Kilingi-Nõmmel asuvas Pikkori 2 MWh salvestiga päikesepargi aku suudaks tagada kõigi linna 1500 elaniku elektrivajaduse enam kui tunniks ajaks.  

Pikkori on suurima salvestiga päikesepark Eestis, mille keskmes on 2MWh Huawei aku. Päikesepark on ehitatud ida-lääne suunaliselt, mis tähendab, et elektrienergiat toodetakse pikemal perioodil, kui lõunasuunaliste parkide puhul. Sunly plaanib tulevikus lisada salvestuse ka teiste elektrijaamade juurde, seda nii Eestis kui ka Baltikumis ja Poolas.  

Sunly asutaja ja tegevjuht Priit Lepasepp selgitas, et salvestuse arendamine päikese- ja tuuleparkide juures on Sunly jaoks täna oluline suund.  „Selle projekti ainulaadne lähenemine optimeerib päikeseenergia kasutamist. Integreeritud aku energiasalvestussüsteem suurendab oluliselt elektri kättesaadavust, pakkudes energiat elektritvõrku ka siis, kui päike ei paista,“ rõhutas Lepasepp.  

Huawei Eesti maajuhi asetäitja, Alar Heikla sõnul on Huaweil suur au jätkata koostööd Sunlyga, et luua uuenduslikke lahendusi sellistele projektidele nagu Pikkori, kus kasutatakse Huawei energiasalvestit FusionSolar 2MWh ESS Big Energy Storage. “Koostöö uuendamise ja laienemisega loodame jätkusuutlikkuse tegevuskava raames välja töötada sisukaid ja maailmatasemel lahendusi süsiniku jalajälje vähendamiseks ning täiustatud tehnoloogiate pakkumiseks,” sõnas Heikla.  

Päikesepark on rajatud soisele pinnasele, millele oleks muidu keeruline kasutust leida. Nii aidatakse kaasa ka maaväärindamisele kogukonnas. Päikesepark on ehitatud võttes arvesse kogukonna vajadusi ning väärtusi Sunly ja Metsagrupp ühisettevõtte Metsapäike 2 OÜ poolt.