Miks on Pikkori päikesepark nii innovaatiline?

Taastuvenergia maailma juhib innovatsioon ning Sunly on taaskord elevil olla oma viimase murrangulise projektiga esirinnas. Säästvate energialahenduste silmapiirile vaadates võime uhkusega teatada, et valmis on saanud Eesti esimene MW-skaalal hübriidpäikesepark koos aku energiasalvestussüsteemiga.  

Energia teerajaja Eestis

Sunly-l on alati olnud kalduvus olla innovatsiooni esirinnas ja Pikkori pargi projekt ei ole erand. Selle teedrajava BESS-süsteemi südameks on tipptasemel 2 MWh Huawei aku, mis on integreeritud PV-elektrijaamaga ja loodud kasutama päikeseenergiat täiesti uuel viisil.  

Energia optimeerimine päeval ja öösel

Käesolevat projekti eristab teistest selle võime kasutada päeva igat hetke maksimaalselt ära. Kui päike paistab, on päikesepaneelid strateegiliselt suunatud nii ida kui ka lääne poole, püüdes hommikusi ja õhtuseid kõrgeid elektrihindu. Keskpäeval, kui tüüpilised lõunasse suunatud päikesepargid hakkavad maksimaalselt tootma, langeb energia hind ja sel ajal laeb Pikkori aku end täis, võimaldades meil seega müüa energiat tipptunnil, kui päike loojub. Kuid aku kasutab ära ka öist madalamat elektrihinda, et end hommikuse tipptunni ajaks uuesti laadida. Selline süsteem töötab kahekordselt, et tagada tõhus energiatootmine. 

Uute võimaluste loomine

Lisaks oma muljetavaldavale energiatootmisele kaardistab Pikkori projekt ka uusi jahimaid, olles esimene megavatt-skaalal aku, mis pakub süsteemiteenuseid Eestis. 

Suurim hübriidne PV-park

Pikkoris asub 2,3 MW Sunly päikesepark – meie suurim valmis projekt Eestis. See on puhta energia tootmise jõujaam.  

Väljakutsuv maastik

Päikesepark on rajatud soisele pinnasele, millele oleks muidu keeruline kasutust leida. Nii aidatakse kaasa ka maaväärindamisele kogukonnas. Päikesepark on ehitatud võttes arvesse kogukonna vajadusi ning väärtusi Sunly ja Metsagrupp ühisettevõtte Metsapäike 2 OÜ poolt.

Salvestamise jõud

Paigaldatud 2 MWh aku on juba alustanud elektriturul kauplemist. Nii suur salvestusvõimsus võib laadida 20 Teslat või varustada ühe majapidamise elektrienergiaga terve neljakuulise külma talve jooksul.  

Liikudes edasi, luues uusi lahendusi ja nihutades taastuvenergia võimaluste piire, oleme pühendunud jätkusuutlikule tulevikule. Säärased projektid on midagi enamat kui lihtsalt elektrijaamad; need on tõestus sellest, kui palju potentsiaali peitub innovatsioonis, et võimaldada kõigile puhast ja rohelist energiat. Plaanime tulevikus lisada salvestuse ka teiste elektrijaamade juurde, seda nii Eestis kui ka Baltikumis ja Poolas.