Cleantech Forum Europe sunly

Sunly juured: meie panus tuleviku roheinnovatsiooni Cleantech Forum Europe 2023 kuldsponsorina

Cleantech Forum tähistab kiirelt arenevas puhta tehnoloogia maailmas inspiratsiooni ja koostööd, tuues kokku valdkonna visionäärid, investorid ja ettevõtjad. Meil on hea meel olla Sunlyna 14.-16. novembril Tallinnas toimuva Cleantech Forum Europe 2023 kuldsponsor.

Sunly loomine: San Franciscost Tallinna

Sunly teekond algas elumuutvast kogemusest 2019. aasta Cleantech Forumil San Franciscos. Asutaja Priit Lepasepp ning Cleantech Estonia kaasasutaja Erki Ani leidsid tollaselt ürituselt rohkelt inspiratsiooni ja motivatsiooni, mis andis tõuke Sunly loomiseks ja veenis neid pühenduma innovatsioonile puhta energeetika alal.

Priit Lepasepp meenutab ettevõtte algideed: „Sunlyt asutades olime veendunud, et maailma suurimad energiaettevõtted on alles loomata. Loodame küll, et Sunly on just see, ent investeerime ka teistesse sarnastesse projektidesse.“

Oleme oma missioonis kindlad ning paigutame 5% Sunly vahenditest taastuvenergia, elektrifitseerimise ja energiasalvestusega tegelevatesse idufirmadesse. Tänaseks on Sunly investeerinud 16 iduettevõttesse kokku 9,25 miljonit eurot, toetamaks teedrajavaid lahendusi.

Cleantech Forum Europe: innovatsiooni tulipunkt

Cleantech Group, mille peakorter asub San Franciscos, on puhta tehnoloogia valdkonna eestvedajaid ühendanud juba 2002. aastast. Cleantech Forum Europe toimus esmakordselt 2005. aastal ning on olnud alustavate ettevõtete, investorite ja tööstusliidrite kohtumispaigaks ning jätkusuutlike uuenduste platvormiks.

Rahvusvaheline foorum keskendub Euroopa puhta tehnoloogia innovatsioonile, aitab sõlmida koostöösuhteid ja tutvustab regiooni jaoks olulisi uuendusi. Sunly osalemine kuldsponsorina on kantud soovist toetada puhta tehnoloogia innovatsiooni alast arutelu, et hõlbustada kliimamuutustega toimetulekut ja soodustada rohepööret.

Sunly missioon: puhtam energia ja parem tulevik

Sunly põhiülesanne on kujundada puhtamat ja paremat tulevikku. Keskendume eelkõige tuule- ja päikeseenergeetika arendamisele, kuid peame oluliseks ka varajases arengujärgus iduettevõtetesse investeerimist. Sunly huviorbiidis on alustavad ettevõtted, kes loovad pöördelisi lahendusi taastuvenergia, akutehnoloogia, nutistu (IoT), elektrifitseerimise ja arukate linnade edendamiseks.

Lisaks rahalisele investeeringule pakume ka erialateadmisi ja laia võrgustikku, et kiirendada rohetehnoloogia idufirmade arengut. Koostöö investorite ja mentoritega pakub alustavatele ettevõtetele olulist tuge ja aitab leida ärivõimalusi süsinikuneutraalsuse poole püüdlevas maailmas.

Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde modereerib Cleantech Forum Europe 2023 aruteluringi „Puhta tehnoloogia skaleerimise kapitalistrateegiad“, rõhutades meie pühendumust sisulistele muutustele ning kestlikumale ja rohelisemale tulevikule. „Idufirmad vajavad kasvamiseks kapitali. Puhta tehnoloogia ettevõtted vajavad seda eriti palju ja juba varajases faasis. Just selliseid küsimusi Cleantech Forumil arutatakse ja lahendataksegi,“ märgib Rasmus.

Innovatsioonile ja globaalsete kliimamuutustega toimetulekule keskendudes aitame koos Cleantech Forumiga ehitada puhtamat tulevikku.

Piletid, päevakava ja lisainfot leiad Cleantech Forum Europe’i veebisaidilt.