sunly cleantech startups

Kas Sunly inimesed kasutavad roheidude tooteid? 

Kõik, mis on innovatiivne, roheline ja jätkusuutlik, paneb Sunly tiimil silmad särama. Seetõttu otsime pidevalt puhta tehnoloogia ja elektrifitseerimise parimaid idufirmasid ning aitame neil tuule tiibadesse saada. Sunly ei ole aga ainult roheidude toetaja, vaid ka nende klient ja suurim fänn! Loe, milliseid tooteid ja teenuseid Sunly inimesed edukalt kasutavad. 

Meie finantsjuht Lili Kirikal hoolitseb nii Sunly finantsasjade kui ka puhtama keskkonna eest. Seepärast laeb ta oma Teslat Sunly kontori juures asuva Gridio laadijaga. Lili räägib: „Kui otsustasin osta elektriauto, laadisin esimese asjana alla Gridio äpi ja sattusin vaimustusesse, et üks intelligentne äpp laeb mu autot automaatselt just siis, kui elekter on kõige odavam ja samas ka kõige puhtam!” 

Gridio jälgib reaalajas elektriturge, kus tunnipõhised hinnad päeva jooksul muutuvad, ning valib algoritmide abil välja parimad elektriauto laadimise ajad. 

Kes pole veel proovinud, siis peljata ei maksa, äpi seadistamiseks kulub vaid 5 minutit ja oledki esimeseks laadimiseks valmis. J Tuleb lihtsalt äpp alla tõmmata, autoga ühendada ning säästev laadimine võib alata! Mis eriti hea – Gridio aitab säästa elektrihindadelt kuni 50% ja vähendada süsinikujälge, kuna sätib laadimise aegadele, mil taastuvenergiatoodang on parajasti tipus. Lihtne ja geniaalne! 

Muide, Lili ostis oma Tesla idufirmast Beast, mis kuulub samuti Sunly perre. 😊 

Miks peaks kasutama tavalisi autojagamisteenuseid, kui on olemas Beast?! Just nii mõtleb meie projektijuht Hanna Peeters

„Suvi on täies hoos ja Beast on Eestimaa ilu avastamiseks täiuslik lahendus. Leian omale äpi kaudu Tesla, hüppan sisse ja sõidan kuhu tahan, täiesti muretult,“ kiidab Hanna. 

Beast on minutipõhine Tesla-rendi äpp, mille kasutajatel pole vaja pabereid täita ega võtmetel järgi käia, piisab ainult nutitelefonist. Tuleb lihtsalt äpp alla laadida, kasutajaks registreerida, valida sobiv Tesla ja sõit võib alata.  

Kui soovid, et maailm oleks rohelisem, puhtam ja kaunim, ning tahad seejuures sõita ka ägeda Teslaga, vali Beast! 😉  

Meie kommunikatsiooni projektijuht Aleksandra Krivoglazova otsustas esimest korda elus elektritõukeratast proovida ja ta valik oli mõistagi Tuul. Aleksandra nendib: „Kogemus oli suurepärane ja üldse oli kogu protsess üllatavalt lihtne! Tuulel on eriti kasutajasõbralik äpp, hea kiirendus, mugav disain ja nende tõukerattad on igatpidi ägedad ja trendikad. Panen hindeks 5 ja kavatsen kasutada ka edaspidi!”. 

Tuul on esimene ja ainus Eestis projekteeritud ja ehitatud elektritõukeratas. Kas teadsid, et Tuule tõukeratta materjalidest 42% on taaskasutuses ja energiat kulutab see kilomeetri kohta 100 korda vähem kui bensiinimootoriga auto?! Muide, Tuulel on ka noorem õde, hiljuti turule jõudnud Äike T. See on uus stiilne elektritõukeratas, mille saad omale päriseks soetada. Loe lisa siit

Pole varem proovinud? Alustada on väga lihtne – lae Tuul alla ja sõida! 🙂 

Meie arendustiimi lemmikkoer Triki armastab sooja põrandat, kuid tema peremees Siim Paist ei taha maksta üüratuid elektriarveid ega tekitada liigset süsinikujälge. Seepärast kasutab Siim moodsat Themo termostaati, mis jälgib maja kütmisel elektrihindu. 

Siim selgitab: „Innovatiivsed lahendused on mulle alati meeldinud ja kui Themo turule tuli, ei mõelnud ma pikalt. Themo termostaadiga on kulud oluliselt väiksemad. Soovitan kindlasti proovida!“ 

Themo intelligentne tarbimissüsteem võimaldab kliendil kasutada rohkem taastuvenergiat ja maksta elektri eest kuni 32% vähem! Vaata nende tooteid siit

Meie kogukonnajuht Mari Sepp kannab hoolt, et ettevõttes oleks mõnus töötada, ning aitab ühtlasi tagada Sunly tiimi heaolu ja vähendada meie kontori süsinikujälge. Selleks otsustas ta, et Sunly kontor vajab tipptasemel ventilatsioonisüsteemi, mis varustab siseruume värske sooja õhuga ja kasutab selleks taastuvenergiat. 

Nagu Mari ise ütleb: „On hea teada, et meie kontoril on uue põlvkonna ventilatsioonisüsteem, mis töötab nutikalt ning arvestab nii inimeste kui ka keskkonna vajadustega.” 

SolNavitas on välja töötanud nutiventilatsioonisüsteemi, mis parandab hoone sisekliimat ilma kulusid suurendamata. Tegemist on autonoomse kütte- ja ventilatsiooniseadmega, mille toiteallikaks on maja välisseinale paigaldatav päikesepaneel. 

Tahad rohkem teada? Küsi julgesti SolNavitase tegevjuhilt Margus Kullerkupult.  

Niisiis, puhtad tehnoloogiad ja elektrifitseerimine ei ole tulevik vaid tänane päev ning moodsad lahendused on juba igaühele kättesaadavad. Uued tehnoloogiad on konkurentsivõimelised, taskukohased ja säästvad. Vahetagem traditsioonilised saastavad lahendused uute ja roheliste vastu – see on lisaks keskkonnasõbralikkusele ka cool ja trendikas!