Solarstone raises

Päikesekatuse tootja Solarstone kaasas 10 miljonit eurot

Meie esimene startup, millisesse investeerisime – Solarstone kindlustas 10 miljoni euro suuruse kapitali kaasamise. Uute vahenditega kavatseb Solarstone hoonetesse integreeritud päikesepaneelide lahendusi laiendada üle Euroopa ja enamgi. Ettevõtte missiooniks on muuta hoonetesse integreeritud päikeselahendused elamute ja infrastruktuuri ehitamise standardiks.

Investeering järgnes 700. päikesepaneeli paigaldamisele 8 riigis. Solarstone OÜ kaasasutaja ja tegevjuhi Silver Aedniku sõnul on energiatootmise ja -tarbimise mudelid suures muutumises, kus mikrotootjate poolt toodetud energia tasakaalustab tsentraliseeritud energiatootmise puudujääke.

“See muutus on juhtinud paljusid lisama isiklikule elupinnale täiendav tootmisvõimekus. Solarstone’i tehnoloogia kõrvaldab kõik takistused selle teoks tegemisel, muutes päikesekatuse lisamise kodule kasumlikuks, ilusaks & kliimateadlikuks,” väidab Silver.

Investeering võimaldab Solarstone’il täiustada tootmist ja arendada meeskondi Eestis ja teistel strateegilistel turgudel. Ettevõte värbab aktiivselt elamutehnoloogia eksperte, et kasvatada nii era- kui ka ärisegmenti.

Lisaks investeerib Solarstone tarkvara lahendustesse, mis võimaldavad ehitussektori sidusrühmadel tõhusamalt projekteerida ja hankida päikeseelektrijaamu.

“Olemasolevad BIM-mudelid hõlbustavad juba praegu arhitektide ja inseneride tööd. Peagi annab kaasaegse satelliittehnoloogia ja kõikehõlmava ökosüsteemi platvormi rakendamine kõigile turuosalistele lihtsad vahendid kõige sobivama integreeritud päikeseelektrijaama projekteerimiseks ja tarnimiseks,” lisas Silver.

Kapitali investeeris Biofuel OÜ – varahaldusettevõte, mis keskendub keskkonnasõbralikule puidu rafineerimisele ja säästvale metsamajandusele, keskendudes selgelt säästvale energiamajandusele ja -tootmisele.

“Solarstone eristub teistest päikeselahenduste pakkujatest nutika tehnoloogiaga, mis aitab vältida tarbetuid materjali- ja tootmiskulusid kaasaegsete katuste loomisel. Uuenduslik tarkvara ja oma riistvarakomponent annavad hea tõuke rohelisele revolutsioonile,” kommenteerib Biofuel’i tegevjuht Andreas Laane.

Artikkel ilmus 19.07.2022 Solarstone blogis.