themo

Themo kaasas paindliku elektritarbimise arenduseks 650 000 eurot

Nutikaid põrandaküttelahendusi pakkuv Eesti-Soome idufirma Themo kaasas 650 000 eurot, et arendada edasi Soome äri- ja eraklientidele pakutavaid elektritarbimise juhtimise süsteeme ning värvata ettevõtte kasvuks uusi talente. 

Seni on Themo pakkunud peamiselt digitaalsete nutitermostaatidega energiasäästuteenuseid Soome äriklientidele. Ettevõtte juht Madis Uuemaa märkis, et Themo termostaat võimaldab vähendada elektrikulu kuni 50% ning lahendus on kasutusel enam kui 4500-l küttesüsteemil, millega hoitakse kokku klientidele rohkem kui 400 000 eurot aastas.

Viimase aja kõrged elektrihinnad on pannud otsima võimalusi tarbida elektrit madalama hinnaga aegadel ja vältida tarbimist kallitel tundidel. Seda nimetatakse tarbimise juhtimiseks, ning kui sobivaid lahendusi kasutavad tuhanded kliendid, annab see võrguoperaatorile soodsa võimaluse tasakaalustada võrgukoormusi. Just seda võimalust Themo pakubki. 

„Energiakriisi lahendamiseks tuleb rajada kas uusi elektrijaamu või siis vähendada elektritarbimist ja seda paindlikumalt juhtida,“ räägib Uuemaa. „Themo elektrijaamu ei ehita, kuid me aitame tarbida elektrit arukamalt, et odavat ja puhast elektrienergiat jätkuks kõikidele,“ märgib ta. 

Kaasatud rahaga plaanib Themo muuta oma kliendid paindlikkuse pakkujaks ning tuua nad võrgukoormuse juhtimise turule. See aitab ühelt poolt vähendada võrgukoormust ja võrguarenduse kulusid, teiselt poolt aga võimaldab paindlikkuse pakkujatel teenida täiendavat tulu. Soomes on juba kehtestatud reeglid, mille alusel tarbijad saavad võrgukoormuse juhtimises osaleda, ning piiratud kujul on need olemas ka Balti riikides.