Acquisition Alseva Sunly

Sunly teatas omandamistehingu jõustumisest ning on nüüd 100% Alseva grupi omanik

Taastuvenergia tootja Sunly viis lõpule tehingu, millega omandas Poola ühe suurima päikeseenergia arendaja ja ehitusettevõtte Alseva grupi. Alseva grupi senised omanikud omakorda saavad osaluse Sunlys, mis arendab suuremahulisi päikese- ja tuuleenergia projekte Baltikumis ja Poolas. 

“Alseva arendusjärgus projektide suur arv ja kogenud meeskond täiendavad suurepäraselt Sunly tiimi, millel on juba tugev tuuleenergia projektide arendamise ajalugu. Pärast tehingu jõustumist on Sunly arenduses kokku 16,2 GW päikese- ja tuuleenergia projekte,” rääkis Sunly tegevjuht Priit Lepasepp. Ta lisas, et juba järgmise 12 kuu jooksul läheb ehitusjärku rohkem kui 250 MW päikeseparke. 

“Oleme Sunlyga edukalt koostööd teinud alates 2019. aastast. Alseva meeskonnal on palju teadmisi päikeseenergia ja Sunlyl tuuleenergia valdkonnas, seega on meil igati mõistlik kasvada koos taastuvenergia arendamisel nii Poolas kui ka Balti riikides,” ütles Anna Zagrajek, Alseva grupi tegevjuht. 

“See on win-win tehing,” ütles Tadas Navickas, Sunly juht Poolas ja Leedus. „Alseva hakkab nüüd Poolas ka maismaatuuleparke arendama ning Sunlyl on hea meel, et meil on majasiseselt 110 inimese kompetents, sealhulgas päikeseparkide ehitamisel ja hooldamisel,“ selgitas Navickas. 

Tehingu järgselt jätkab Alseva äritegevust tavapäraselt ning kõik Alseva Grupi töötajad ja juhtkond jäävad ettevõttesse. Mõlemal ettevõttel on ühised väärtused ja nende missiooniks on soodustada energiajulgeolekut meie piirkonnas.  

Sunly on sõltumatu elektritootja, mis arendab, ehitab ja opereerib päikese-, tuule- ja energiasalvestuse projekte Poolas ja Baltikumis. Sunly investeerib ka elektrifitseerimise idufirmadesse nagu Zero Terrain ja Energiasalv, Themo, GridIo, Solarstone, Rexplorer, Skeleton Technologies, Beast jt. Hetkel on Sunly kaasamas täiendavat kapitali oma edasiseks kasvuks. 

Alseva grupp pakub ühtseid teenuseid nii keskmise suurusega kui ka suuremahulistele päikeseparkidele, alustades sobiliku maa-ala valikust, lubade andmisest, projekteerimisest ning ehitamisest kuni pikaajaliste opereerimis- ja hooldamisteenusteni. Ettevõte arendab Poolas nüüd ka tuuleenergiat. 

Tehingut nõustasid Sunly poolt EY, SK&S, TGS Baltic ning Alseva poolt Rymarz Zdort ja Bastion Group.