Eiffel Investment Group Sunly

Sunly ja Eiffel Investment Group sõlmisid lepingu 11 miljoni euro sildfinantseerimiseks 

Sunly sõlmis Eiffel Investment Groupiga lepingu 11 miljoni euro sildfinantseerimiseks, et kasutada Eiffeli energiapöörde programmi sihtvahendeid oma Poola päikeseenergia portfelli rahastamiseks pärast Poola ühe suurima päikeseparkide arendus- ja ehituskontserni Alseva omandamist. 

Võetava laenuga rahastab Sunly ehitusvalmis päikeseenergia projektide omandamist ning nende võrguühenduste rajamiseks ja Poola taastuvenergia vähempakkumistel osalemiseks nõutavaid tagatisi. Sildlaenu kasutatakse osadena siis, kui konkreetsed päikeseenergia projektid on ehitusvalmis ning arendusjärgus projektide realiseerimiseks on vaja maksta tagatisi. Rahastusleping aitab Sunlyl kiirendada arendustegevust Poolas, viies ellu juba kavandatud projekte ja algatades uusi. 

„Meil on ülim heameel, et saame töötada koos Eiffel Investment Groupiga ja kasutada nende märkimisväärseid rohemajanduse rahastamise kogemusi. Loodame, et meie partnerlus kujuneb pikaajaliseks ning praegused Poola projektid on sel teel alles algus,” märkis Priit Lepasepp, Sunly juhatuse esimees ja kaasasutaja. 

„On tore, et saame aidata kiirendada Sunly investeerimisprogrammi Poolas ja Balti riikides ning toetada nende arenduse, projekteerimise ja ehituse integreerimise strateegiat. Kirde-Euroopa turg on Euroopa energiapöörde kiirendamisel strateegilise tähtsusega ning Eiffel on rõõmus ja rahul, et saame siin kaasa aidata,“ sõnas Eiffel Investment Groupi energiapöördeinvesteeringute juht Pierre-Antoine Machelon. 

Eiffel Investment Group on 4 miljardi eurose portfelliga varahaldusettevõte, kelle klientideks on peamiselt institutsionaalsed suurinvestorid (kindlustusfirmad, investeerimisfondid, pensionifondid, pangad). Eiffel Investment Group teeb erakapitali investeeringuid ettevõttetesse ja varadesse, finantseerib energiapöörde infrastruktuuri, investeerib omakapitali ja noteeritud instrumentidesse ning annab laene. Ettevõtte missioon on koondada ja rakendada valdkondlikku oskusteavet, eelkõige energiapöörde alal.