Alexela purchases electricity

Alexela ostab Sunly kolme päikesepargi elektritoodangu 

Energiaettevõte Alexela ja taastuvenergia tootja Sunly sõlmisid pikaajalise elektri otsemüügi lepingu, millega Alexela ostab fikseeritud hinna alusel kogu kolme uue rajatava Sunly päikesepargi elektritoodangu.  

Lepingu täitmiseks rajab Sunly Eestisse 2022. aasta jooksul kolm päikese-elektrijaama, mille koguvõimsus on kuni 2 MW. Sellises mahus päikesepargid suudavad katta aastas 500 keskmise majapidamise elektrienergia vajaduse. 

„Taolised PPA ehk taastuvenergia otsemüügi lepingud on maailmas üha rohkem populaarsust koguvad viisid, kus üks pool saab garanteeritud hinnaga soodsat ja keskkonnasõbralikult toodetud elektrit ning teisele poolele on tagatud investeerimiskindlus päikesepargi rajamiseks,“ kommenteeris Sunly juhatuse liige Erkki Kallas ning märkis, et Alexelaga sõlmitud leping on esimene Sunly PPA kokkulepe elektrimüüjaga.  

Varasemalt on Sunly päikeseenergiat otse ettevõtetele ja eratarbijatele müünud. 

„Taastuvenergia otsemüük ei pea tingimata toimuma otse elektritootja ja -tarbija vahel, koostöös Sunlyga toome päikeseelektri Alexale klientideni olenemata nende asukohast. Et päikesepargid toodavad elektrit päevasel ajal siis, kui elektrihinnad on tavaliselt kõrged, siis aitab see meil luua ka rahalist kokkuhoidu oma klientidele,” rääkis Alexela energiaportfellijuht Kalvi Nõu.