Sunly X Arvamusfestival 

Tänavusel Arvamusfestivalil oli Sunlyl au olla Rohelise Tuleviku ala patroon. Kuidas aga festivalile saime? Taaskord meile omaselt ratta seljas!  

100km sadulas läbimist vajab erilist innukust ja kambavaimu – retkega ühines isegi üherattaline! Juba viiendat korda saime tõestada nii endile, jälgijatele, kui ka maanteel möödujatele, et me kõik saame valida tervislikuma eluviisi ja keskkonnasõbralikumad transpordivahendid. 

Nagu tavaliselt, oli meil festivalil kaasas ka palju sõpru – kohal oli Solarstone Energy päikesekatus, Sunly City ja CityBee Estonia elektriautod, Energiasalv virtuaalreaalsus koos meeleoluka Kuldvillakuga ja palju häid mõtteid, kuidas rohepööret päriselt ellu viia. 

Mõned meeldejäävamad nopped ala aruteludest, kus keskendusime sellele, kuidas ühiskonnale ja kogukonnale kasu tuua, jagades mõtteid rohelisema tuleviku saavutamiseks: 

Martin Kruus (Sunly kaasasutaja ja juhatuse liige) „Roheenergia tehnoloogia tegelik hind ja mõju“:  

Tehnoloogiad on olemas, aga otsuse rohepööre ära teha teevad tarbijad, siis kui nad sellest kasu saavad.” 

Teemal “Kas inimesed peaksid ise vastutama oma energiajulgeoleku eest?” 

Taavi Velleste (Sunly City Müügioperatsioonide juht):  

Me peame tegema asjad piisavalt lihtsaks, et iga tarbija neist aru saaks, just selle nimel et kõik saaks vaevata energiatõhusamaks muutuda.” 

Rasmus Armas (Elektrilevi juhatuse liige):  

Näeme, et ise energia tootmine kasvab veelgi, aga lisandumas on ka salvestus ja tarbimise juhtimine. Lisaks hakkavad inimesed ise täpsemalt vaatama, kui võimsat energiatootmist nad ikka vajavad.” 

Konrad Hanschmidt (Gridio tegevjuht):  

Kui pakutakse usaldusväärset paketti, mis sisaldab kõiki lahendusi, siis võivad inimesed olla valmis kulude osas silma kinni pigistama.” 

Suur-suur aitäh korraldajatele, sõitjatele, kõnelejatele ja kõigile teistele, kes ala õnnestumisele kaasa aitasid – teeme uuesti järgmisel aastal!