metsagrupp sunly Raba 45 MW päikesepark

Sunly ja Metsagrupp rajavad Pärnumaale Eesti ühe suurima päikesepargi  

Sunly ja Metsagrupp rajavad Pärnumaale Eesti ühe suurima päikesepargi. 45 MW Raba päikesepargi oodatav aastane elektritoodang katab ligi 14 000 Eesti keskmise majapidamise aasta tarbimise. Pärnumaal asuva elektrijaama ehitust finantseerib Swedbank 17,8 miljoni euroga.  

Raba päikesepargi arendajad on taastuvenergia tootja Sunly ja Eesti üks suurimaid maaomanikke Metsagrupp. Pargi ehitavad valmis Smartecon ja Connecto. Raba pargi võimsuseks saab olema 45 megavatti, mis teeb pargist Eesti ühe suurima. Pargi ehitusega alustatati maikuus ning see valmib 2024. aastal.   

Aitame panustada Eesti 2030 taastuvenergia eesmärkide saavutamisesse läbi tiheda koostöö pargi kavandamisel Metsagrupiga,” märkis Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp, kelle sõnul on õigete partnerite kaasamine suurprojektide elluviimiseks olulise tähtsusega. Lepasepp lisas, et Smarteconi ja Connecto puhul ollakse kindlad, et jõutakse kokkulepitud tempos ka pargi valmimiseni.  

Energiasektori olulisem mõju on süsinikuheidete tekitamine, mida peetakse üheks suurimaks keskkonnaprobleemiks. Sunly ja Metsagrupi rajatav päikesepark on samm puhtama keskkonna poole. Pangana oleme heameelega partneriks jätkusuutlike projektide finantseerimisel,“ ütles Swedbanki ettevõtete panganduse juht Eero Treumann

Pärnumaal asuv Raba päikesepark rajatakse Sunly ja maaomanik Metsagrupi poolt. Päikesepargi ehituse ja liitumise ning võrgukatsetuste eest vastutab Smartecon, kesk- ja kõrgepingetööd teostab Connecto. Ehituslepingute läbirääkimisel nõustas arendajaid advokaadibüroo Nove. Raba pargi ehitust finantseerivad Sunly, Metsagrupp ja Swedbank.