Sunly avas Krakowi lähedal 60 MW päikesepargi, millesse investeeris 33 miljonit eurot 

6. septembril käivitati Krakowi lähedal asuv 60 MW Rzezawa päikesepark, millesse investeeris Sunly 33 miljoni eurot. See on üks Poola suurimaid päikeseparke ja Sunly seni kõige suuremahulisem ettevõtmine riigis. 

Augustis moodustas Rzezawa toodetud elektrienergia ennustuslikult 43% Sunly kõigi Poola päikeseparkide kogutoodangust. Sunly-l on ambitsioonikad plaanid arendada Baltimaades ja Poolas üle 30 000 MW taastuvenergiaprojekte.  

Sunly asutaja ja tegevjuht Priit Lepasepp selgitas, et Rzezawa on alles algus, mida Sunly kavatseb Poolas saavutada. “Me näeme Poolat väga atraktiivse turuna, millel on tulevikus suur kasvupotentsiaal. Koos kohaliku meeskonnaga, kes mõistab Poola turu eripärasid, saame lähiaastatel suurendada puhta energia tootmist piirkonnas,” ütles Lepasepp. 
 
50 hektarile ehitatud Rzezawasse pargi võimsus on 60 MW ning aasta keskmine energiatootlus 65 000 MWh. Park on võimeline katma 80 000 elanikuga linna iga-aastase energiavajaduse – varustades ca. 30 000 majapidamist, samuti linnataristut.  

Rzezawa päikesepargi projekti teostas taastuvenergia tootja ja arendaja Sunly ning projekti viis ellu Alseva Grupp, üks Poola suurimaid päikeseenergia arendus- ja ehitusettevõtteid. Kui Alseva PRO juhtis arendusetappi, siis ehitamine langes Alseva ehitusettevõttele EPC. Ettevõte pakub komplekset lähenemist suurte päikeseparkide rajamiseks alates maa leidmisest, vajalike lubade hankimisest ning projekteerimisest kuni ehitamise ja pikaajaliste kasutus- ja hooldusteenusteni välja. 

Projektiga alustati 2021. aasta alguses ja park alustas täisvõimsusel tööd 2023. aasta suvel. 

Loe rohkem Äripäeva artiklist.