K2 Management Sunly

K2 Management nõustab Baltikumi meretuuleenergia arendajat Sunly

Juhtiv rahvusvaheline taastuvenergia konsultatsioonifirma K2 Management allkirjastas raamlepingu Baltikumi ja Poola sõltumatu elektritootjaga Sunly ning nõustab Sunly meretuuleenergia projektide arendamist Läänemeres.

K2 Management viib läbi Sunly Baltikumi meretuuleprojektide arenduseelseid uuringuid ning nõustab arendajat nii strateegiliselt kui taktikaliselt, sh ka eelseisvatel oksjonitel.

WindEurope’i hinnangul võib Läänemerre 2050. aastaks mahutada kuni 93 GW meretuuleenergiat ning kuigi Taani, Soome, Saksamaa ja Rootsi on juba teinud mõningaid edusamme, siis Baltikumis seisab meretuuleenergiasse sisenemine veel ees.

„Balti riigid asuvad suurepärases asukohas meretuuleparkide rajamiseks, kuid Läänemere märkimisväärne potentsiaal on siiani kasutusele võtmata. See on muutumas ja K2 Management pakub nii oma tehnilisi teadmisi kui ülemaailmset meretuuleenergia kogemust, et seda muutust ellu viia,“ ütles Larsk Hammershøj, K2 Managementi kaasasutaja ja omanik.

Sunly tegevjuht ja kaasasutaja Priit Lepasepp kommenteeris sõlmitud kokkulepet: „Usume, et just praegu on õige aeg viia ellu suuremahulisi taastuvenergia projekte, mis parandavad nii energiajulgeolekut kui aitavad kaasa rohepöördele. Just seepärast arendab Sunly kogenud meeskond Balti regioonis meretuuleparke ja meil on hea meel, et K2 Management tuleb meiega sel teekonnal kaasa. 

K2 Management toetab oma kliente nende püüdlustes arendada ja opereerida edukaid energiaprojekte. Ettevõtte visiooniks on olla juhtivaks inseneri- ja juhtimiskonsultatsiooni firmaks, mis pakub säästva energia projektilahendusi kogu maailmas. Selleks pakub K2 laia valikut inseneri-, planeerimis-, juhtimis- ja hoolsusteenuseid, mis hõlmavad kogu energiaprojekti väärtusahelat.