Uus toode Rexplorerilt: ühe klõpsuga päikesekalkulaator 

Kas minu katus sobib päikesepaneelide paigaldamiseks? Mitu tükki peaksin installeerima? Kui palju energiat nad on üldse võimelised tootma? Päikesepaneelide paigaldamisel tekkivate küsimuste loetelu on lihtsalt lõputu! Sunly spin-off ettevõte Rexplorer tõi turule uue tööriista, mis võimaldab mõne sekundiga saada kogu vajalikku teabe, et taastuvenergiat edukalt toota.  

Mida on Rexplorer seni teinud… 

Rexplorer on ka varem pakkunud üksikasjalikke aruandeid, mis sisaldavad infot soovitud krundi/katuse kohta ning kas see sobib päikeseenergia tootmiseks ja millises mahus. Seda esimest esmapilgul ebaolulist sammu ei tohiks alahinnata – taastuvenergia kasutuselevõtul pead arvestama võimalike piirangutega ning mida varem sa need tuvastad, seda kiiremini saad oma projekti ellu viia. 

Rexplorer analüüsib kiiresti sadu keskkonna- ja infrastruktuuriandmete kihte erinevatest allikatest, energiaoperaatoritelt, anduritelt ja satelliitidelt, ning kombineerib neid oma modelleerimise algoritmidega. Selle tulemusena saad Rexploreri energiaeksperdilt päikesepotentsiaali aruande koos väärtusliku tagasisidega. Hetkel on teenus saadaval Eestis ning peagi ka Lätis ja Poolas. 

Lisaks monitoorib Rexplorer Eestis ja Poolas üle 50 päikeseelektrijaama, andes oma klientidele teada, kas nende elektrijaamad töötavad optimaalselt ja toodavad prognoositud energiahulka ning soovitab vajadusel parandusi. 

…Liigume “ühe klõpsuga päikesekalkulaatori” poole 

Nüüd on Rexplorer välja tulnud lahendusega, mis muudab asjad veelgi lihtsamaks. 

Aruande osaline esitlus 

Oletame, et soovid paigaldada päikesepaneele, kuid ei tea, kust alustada. Rexploreriga piisab sellest, kui sisestad oma aadressi või kadastri numbri ja seejärel saad kogu vajaliku teabe mõne sekundiga kätte. Pole vaja ka otsida ja võtta ühendust erinevate päikeseenergia ettevõtetega – soovitatud paigaldajalt hinnapakkumise saamiseks vajad veel ühe klõpsu ja nii lihtne ongi.

Päikeseenergia kalkulaator sobib ka kogukondadele  

Rexplorer osaleb aktiivselt ka meie riigi esimeste energiakogukondade loomisel. Esimesed sammud on juba tehtud tänu koostööle Eesti esimese Energiaühistuga. Kui Rexplorer aitab leida parimaid kohti tulevaste kogukondlike päikeseparkide jaoks, siis Energiaühistu hoolitseb kogukonna liikmete ja kohalike omavalitsuste kaasamise eest.  

Rexploreri tegevjuht Ilya Bolkhovsky peab inimesi energiasektori dekarboniseerimisel väga oluliseks panustajaks. „Taastuvenergia kogukonnad mängivad rohepöördes kindlasti võtmerolli. Hinnanguliselt toodavad 2050. aastaks kodanikud ja energiakogukonnad peaaegu poole kogu ELi energiast! Iga inimene ei saa endale lubada kümnete tuhandete eurode päikeseparki investeerimist, kuid igaüks saab olla osa energiakogukonnast. Pikaajalises perspektiivis saab see rohelise revolutsiooni edu võtmeks,” räägib Ilya ning soovitab ka kogukondade eestvedajatel Rexploreri uut kalkulaatorit proovida.