Sunly arendab Leedus prosuumeritele 40 MW päikeseparki  

Sõltumatu rohelise energia tootja Sunly plaanib tootevtarbijatele Kaišiadorysse Leedu suurima päikesepargi ehitamist. Ligikaudu 40 MW võimsusega park hõlmab peaaegu 50 hektari suuruse ala. Sunly hakkab kasutama kaasaegseid päikesemooduleid, mis kohanduvad vastavalt päikese liikumisele. Selline tehnoloogiavõimaldab pargil neelata rohkem päikesevalgust ja muuta see elektriks. Hinnanguliselt toodab park aastas umbes 47 GWh energiat.  

Me purjetame tundmatutesse vetesse. Täna on kõik Leedu päikesepargid ühendatud ESO jaotusvõrguga ja paljudel juhtudel on nende võimsus alla 1 MW. Kaišiadorys asuv päikesepark on esimene, mis ühendatakse Litgridi võrku,” ütleb Sunly Leedu tegevjuht Tadas Navickas.  

Kaišiadorysis asuv päikesepark on suunatud ettevõtetele ja suurtele tööstusüksustele, kes soovivad end kaitsta turu elektrihinna kõikumise eest ja vähendada oma süsinikujalajälge. Navickas rõhutab, et äriesindajatega peetakse intervjuud, et leida parim viis koostööks ettevõtete ja projekti arendaja vahel. “Kas tegemist on päikeseelektrijaama osa rentimise või müügiga, ei ole veel selge,” kommenteerib ta. 

Sunly-l on ambitsioonikad plaanid arendada Baltimaades ja Poolas üle 30 GW taastuvenergia projekte, sealhulgas 1 GW päikese- ja tuuleelektrijaamade projekte Leedu eri piirkondades. Kuigi Sunly on Leedus alles kavandamisjärgus, tegutseb Poolas edukalt juba üle 70 päikesepargi ja veel 10 parki toodavad elektrit Eestis.