Sunly City rajab Estanci katusele päikesepargi

Sunly City ja Estanc sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt rajab Sunly City Estanci katusele 100kw päikesepargi, võimaldades tehasel vähendada elektrikulu ning CO2 jalajälge ilma ise päikesepaneelide tehnoloogiasse investeerimata. 

„Kasutame koostöös uuenduslikku mudelit, kus Sunly City investeerib Estanci eest ning rajab oma kulude ja kirjadega päikeseelektrijaama koos otseliiniga, mis hakkab tehasele edastama võrgutasuvaba ja keskkonnasõbralikku elektrienergiat,“ kommenteeris lepingut Sunly City juht Priit Lepasepp. Uus päikesepark võimaldab tekitada tehase töös CO2 säästu 54 tonni aastas.

„Estanci jaoks on keskkonna heaoluga arvestamine oluline osa jätkusuutlikust ärimudelist, kuid arvestades hetke olukorda majanduses on sama oluline ka asjaolu, et saame päikesepaneelide abil elektrikulusid vähendada/kokku hoida,“ rääkis Estanci tegevjuht Priit Haldma. Estanc säästab tänu väiksemale elektrikulule ja elektrihinna fikseerimisele ligikaudu 6000 eurot aastas.

Estanc on Põhja- ja Baltimaade suurim eritellimusel valmivate mahutite tootja, kelle tootenomenklatuuri kuuluvad soojusvahetid, skruuberid ja survemahutid. Ettevõtte annab tööd 150 inimesele. 

Sunly City kuulub Sunly gruppi, mis on Baltikumis ja selle lähipiirkonnas taastuvenergiale ning cleantech innovatsioonile fokusseeritud energiaettevõte.

Sunly City pakub ettevõtetele, korterelamutele ja eramutele päikesepaneelide renditeenust ning kliendi territooriumile rajatud päikesepargist elektrienergia ostmise võimalust. 

Vaata lisa Sunly City kohta www.sunlycity.ee lehelt

Järgmine: