Solarstone

Solarstone paigaldas oma viiesajanda päikesekatuse

Katus, mis toodab elektrit! Selline idee tekkis 2015. aastal ja juba järgmisel aastal sai installeeritud esimene Solarstone päikesekatus. 2021 aasta läheb aga ajalukku juba 500 päikesekatuse paigaldusega Solarstone poolt.

Viiesajas päikesekatus kuulub toredale perekonnale Kesk-Eestist, kellega tähtsa numbri Solarstone ka pikemalt vestles. Perepea Heikki sõnul sai eelmise aasta alguses ostetud üks vana kinnistu 1950 aastal ehitatud hoonetega. Esialgne plaan oli hoonete renoveerimine, kuid peagi selgus, et polegi midagi alles jätta. Algas projekteerimine ja numbrite kokkupanek. Eesmärgiks oli vanaduspõlveks võimalikult säästliku, hooldevaba ja mugava maja loomine. Järgmised kuud kulusid aktiivselt lahenduste otsimisele.

Tütar Keiu, kes on ühtlasi ka nimetatud maja arhitekt, selgitas, et protsessis kõige aeganõudvam oli otsustamine renoveerimise ja uue maja ehitamise vahel. Kui see selgeks sai, kulges edasine projekteerimine päris kiiresti. Uus maja sai arhitektuurselt oluliselt parem, plaaniliselt loogilisem ning ehitustehnoloogiliselt kaasaegne. 

Et vanaduspõlv oleks roheline ja muretu, tuli lauale päikesekatuse mõte. Arhitektuuriliselt ei tahetud katuse peal seisvaid paneele, mistõttu sümpatiseeris Solarstone täiskatuse lahendus. Paigaldatud paneelid on täpselt katuse servast servani, mis oli ka arhitektist tütre üks nõuetest. Katusele paigaldati 59 x 355 W paneeli koguvõimsusega 20,9 kWp.

Kuigi katus on valmis, on perenaise Kaja sõnul veel palju teha, enne kui pere saab sisse kolida. Sügis-talvine periood kulub küttesüsteemi paigalduse ja viimistluse peale ning kevadel on fookuses haljastus ja sillutis. Perekond ootab igatahes õhinal sissekolimist ja päikeseenergia kasutamist. 


Sunly on üks Solarstone investoritest. Vaata lisa Solarstone päikesekatuste kohta nende kodulehel.