LHV pension funds

LHV pensionifondid investeerivad taastuvenergia ettevõttesse Sunly

LHV pensionifondid investeerivad taastuvenergia ettevõtte Sunly Land võlakirjadesse kokku kuni 14 miljonit eurot. Ettevõte plaanib investeeringu abil kasvatada oma taastuvenergia portfelli, laiendades äritegevust Poolas. 

Pensionifondide investeering on tehtud võlakirja vormis, 8-protsendilise intressimääraga. Taastuvenergia ettevõtte võlakirjad lunastatakse viie aasta möödudes.

„Sunlyl on 2020. aasta lõpuks Poolas päikeseelektrijaamu kokku nimivõimsusega 37MW ja Eestis 3,2MW. LHV fondide investeeringut kasutame täiendava 100MW päikeseenergia võimsuse väljaarendamiseks ja ehitamiseks,’’ kommenteeris LHV-le suunatud võlakirjade emissiooni Sunly juht Priit Lepasepp. Poola on atraktiivne turg tänu riigipoolsele huvile toetada päikeseenergia arengut ja viia läbi taastuvenergia vähempakkumisi.

LHV pensionifondide portfellihalduri Maarja Pärsi sõnul teevad Sunly investeeringu eriliseks kolm olulist aspekti: „Aitame kaasa Eesti kapitali kasvule välismaal, anname hoogu roheliselt toodetud energia võidukäigule ning teenime pensionikogujale korralikku tootlust, ehk kolm head korraga.“ Samuti lisas Pärs, et investeeringuid tehes lähtub LHV alati põhimõttest, et iga kapitalipaigutus põhineks partnerlikel suhetel. „Sunly on heas kasvuhoos ja me usume, et saame olla vastastikku kasulikud ka ettevõtte järgmistel kasvamise etappidel,“ sõnas Maarja Pärs.

Sunlyl on lisaks Poolale päikeseparke ehituses ka Eestis, kus ettevõte arendab maismaa- ja meretuuleparke. Sunly on pooleteise tegutsemisaasta jooksul taastuvenergiasse investeerinud 25 miljonit eurot. 

Sunly võlakirjad soetatakse LHV Pensionifondide Roheline, XL, L ja M portfellidesse. Eesti pensionifondidest on LHV suurim kohalikku majandusse investeerija. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja andmetel on Eestisse investeeritud 645 miljonist eurost pankade lõikes siia paigutanud kõige rohkem LHV, mille fondid annavad kokku 51% ehk üle 329 miljoni euro. Sunly Poola laienemisplaanide toetamine on tänavu kolmas LHV pensionifondide investeering Eesti kapitaliturul. Jaanuaris omandasid fondid Tallinna kesklinnas asuva büroohoone Valge Maja ning veebruaris soetasid pealinna serval Peetri alevikus asuva Peetri Keskuse võlakirju.