sunly raised 28 million

Themo sisenes Soome turule, vähendades klientide elektrikütte kulu keskmiselt 40%

Eesti rohetehnoloogia startup ja elektrihinda järgiva põrandakütte termostaat Themo on Soomes jala ukse vahele saanud, muutes rendikorterite elektrilise põrandakütte säästlikuks ja süsinikneutraalseks.

„Oleme Soome klientide üle väga rõõmsad ning projektid on hästi käima läinud. Näiteks on hiljuti me kliendibaasi lisandunud Turu linn, kes tellis 300, ning Jyväskyla tudengimajad, kes tellis 600 Themo termostaati. See on suur samm edasi meie plaanis muuta elektrikütted süsinikneutraalseks,“ kommenteeris iduettevõtte tegemisi Themo juht Madis Uuemaa. „Lisaks oleme sõlminud ka koostöölepingu Soome elektrimüüjaga VÄRE OY, kes alustas Themo termostaatide müüki oma klientidele,“ lisas Madis.

Themo pakub unikaalset teenust majutusasutustele, millega optimeeritakse küttekulu lähtuvalt ruumide kasutatavusest ning elektrihindadest. Näiteks on üks Themo Soomes asuv klient aastaga hoidnud kokku ca 15 000€ ning tema majade elektritarbimine on peale Themode paigaldamist vähenenud 18%. Selliselt saab igaüks ka CO2 vähenemisesse panustada, sest Themo kütab põrandat eelistatult siis, kui elektrivõrgus on palju taastuvenergiat. Lisaks Soomele kasutavad Themo teenust juba ka esimesed tudengimajad Eestis. 

Koondades distantsilt suure koguse kaugjuhitavaid Themosid, on võimalik osaleda ka elektrivõrgu tasakaalustamisel. Esimene selline piloot toimus Themol möödunud talvel koostöös Taltechi ja Fuseboxiga Eestis, kus põrandakütted pakkusid elektrivõrgule tarbimiskoormust kui seda oli vaja tõsta ning vastupidi. Selliselt on tulevikus majapidamistel võimalik aktiivselt elektriturul osaleda, tehes seda seejuures selliselt, et nende enda tarbimismugavus ei kannataks.

Themo investorite seas on ka Sunly, kes toetab roheinnovatsiooni ning investeerib võimekate meeskondadega cleantech iduettevõtetesse.