sunly team

SEB finantseeris Sunly laienemist Läti ja Leedu turgudele läbi rohegarantiide

SEB Pank väljastas taastuvenergia arendamisega tegelevale Sunly-le rohegarantii summas 13 miljonit eurot, suurendades sellega SEB Eesti rohegarantiide portfelli üle 28 miljoni euro piiri. Finantseeringuga ehitab Sunly päikesepargid Leetu ning Lätti koguvõimsusega 1GW, toetades sellega regiooni taastuvenergia tootmist.

Päikeseparkide arendamise ja tegevuse laiendamisega anname omapoolse panuse kliimamuutuste leevendamisse ja rohepöördesse. Meie inimesed Baltimaades ja Poolas töötavad säästvate ja taastuvate energiaallikatega päevast päeva, tuleviku energiajulgeoleku nimel. On ainult hea meel, et uute parkide arenduseks saime kasutada SEB rohegrantiid, mis teeb arenduse veelgi jätkusuutlikumaks,“ kommenteeris tehingut Sunly tegevjuht Priit Lepasepp

Jätkusuutlikkus on oluline ja tulevikku suunatud teema ning globaalse haardega pangana on meie võimalus ja soov toetada kodumaised ettevõtteid nende laienemisel väljaspoole Eestis. Kui saame seda teha jätkusuutlikult, näiteks nagu Sunly-le väljastatud rohegarantiidega, on see samm lähemale kestvamale tulevikule,“ ütles SEB ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov. 

  • Rohegarantii on finantseerimistoode, mille puhul jälgitakse SEB roheliste võlakirjade raamkriteeriume (ENG).  
  • Rohegarantiid on mõeldud vähese süsinikdioksiidiheitega ning kliimasõbralike projektide ja investeeringute finantseerimiseks.