Beamline accelerator

Port of Poweris alustab uus rahvusvaheline rohetehnoloogiate ärikiirendi

Cleantech ForEst ja Sunly ärikiirendi Beamline on nüüd iduettevõtetele avatud ja võtab vastu taotlusi liitumiseks!

Eesti suurim rohetehnoloogiate edendaja Cleantech ForEst koostöös rohevaldkonna investoriga Sunly on loonud uute, suure kasvupotentsiaaliga ettevõtete äriarendust ja investeeringuid pakkuva ärikiirendiprogrammi Beamline Accelerator. Tallinnas Pirital asuv Port of Power pakub programmi jooksul osalejatele tasuta kontoripinda ruumides, kus juba täna asuvad mitmed rohetehnoloogia ettevõtted. 

Eesti rohetehnoloogia iduettevõtete katusorganisatsioon Cleantech ForEst on 2016. aastast investeerinud enam kui 50 Eesti rohetehnoloogia iduettevõtte arengusse üle 1 miljoni euro, kes on omakorda tänaseks kaasanud üle 18 miljoni euro. 

„Cleantech ForEst on oma sünnist saati üles ehitatud lahenduste leidmisele, arendamisele ja rahastamisele. Nähes ja tundes rohetehnoloogia sektori ja iduettevõtete kiiret arengut on oluline, et valdkonna iduettevõtete arendusele tuleb läheneda strateegiliselt ja süsteemselt. Enamus uudiskünnist ületavaid ükssarvikuid on kunagi oma teekonda alustanud sarnastest arenguprogrammidest. Meie nüüd hoolitseme selle eest, et järgmine ükssarvik oleks roheline,“ ütles Cleantech ForEst tegevjuht Erki Ani. 

Beamline Accelerator ärikiirendi tiim kombineerib oma aastatepikkused kogemused ja teadmised roheinnovatsioonist ning kaasab rahvusvahelist ekspertide ja partnerite võrgustikku, et anda hoogu uute rohetehnoloogiate edulugude kasvule.
 
Beamline Accelerator esimese vooru teemadeks on tark energia ja tark linn. Innovaatiliste lahenduste arendamise algatusele õla alla pannud Sunly tegevjuht Priit Lepasepp tõi välja, et „Energeetika sektoris uudsete äride algatamiseks on Eesti väga heas positsioonis nii IT sektoris paikneva pädevuse kui asjakohaste andmete kättesaadavuse tõttu. Tekitades riigist justkui inkubaatori, kus uutel äridel on võimalik oma tooteid ja teenuseid katsetada ning luua kvaliteetne referents uutele turgudele sisenemiseks.“

Projektiideede vastuvõtt ärikiirendisse algab 4. märtsil ning programmi vastuvõetud meeskonnad alustavad arenguprogrammis 1. juunist 2021. Programmi on kaasatud kümned eksperdid ja mentorid, aga ka valdkonna suurettevõtted, kes pakuvad alustavatele iduettevõtetele nii oma kogemusi kui ka koostöövõimalusi. Juba käivad ettevalmistused ka 2021. aasta lõpus alustava teise vooruga. 
 
Lisainfo saamiseks kirjuta Beamline Accelerator kaasasutajale Erki Anile, [email protected].