Estonian Cleantech Demo Centre

Cleantech ForEst & Sunly avavad Eesti rohetehnoloogia demokeskuse

Cleantech ForEst & Sunly on säästva tehnoloogia edendamiseks loonud esitluskeskuse, kus eksponeeritakse ja tutvustatakse Eestirohetehnoloogia startuppe ning nende tooteid ja teenuseid. Keskuses on esitletud rohkem kui 40 idufirmat viies kategoorias, sealhulgas energia, põllumajandus ja toit. 

Piltide autor on Sadu-Triste Juurikas 

Cleantech ForEsti tegevjuhi Erki Ani sõnul on demokeskus kohalike huvigruppide ja rahvusvaheliste võrgustike esmane kontaktpunkt, mis pakub ülevaadet Eesti idufirmade poolt väljatöötatud puhastest tehnoloogiatest. 

„Demokeskuse asukohta valiti hoolikalt ning selleks osutus rohetehnoloogia keskus Port of Power, kus ühe katuse all tegutsevad valdkonna erinevad võtmetegijad. See on koht, kust juhime oma roheinnovatsiooni edendavat Beamline kiirendit ja see on ka koht, kus valdkonna idufirmade juhid, ettevõtjad, investorid ja teised sidusrühmad kohtuvad ja omavahel igapäevaselt suhtlevad,” rääkis Erki. 

Startup Estonia juht Eve Peeterson on kindel, et rohetehnoloogia demokeskusel on Eesti idufirmade maailmas oluline koht. „Cleantech on valdkond, mis peab olema ja lähitulevikus ka on horisontaalselt integreeritud kõikidesse ettevõtetesse. Uues demokeskuses esitletavad idufirmad mängivad selles protsessi otsustavat rolli, mistõttu on tegu suurepärase inspiratsiooniallikaga,” kommenteeris Eve. 

Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp rõõmustab demokeskuse valmimise üle. “Sunly on Eesti rohetehnoloogia iduettevõtetesse investeerinud neli miljonit eurot ja teame kui oluline on olla kursis valdkonnaga, mis kasvab ja areneb hüppeliselt. Demokeskus on selleks sobiv koht, pakkudes investoritele ja startuppidele võimalusi oma investeeringute võimendamiseks,” kommenteeris Priit. 

Eesti rohetehnoloogia demokeskus asub füüsiliselt Tallinnas Port of Power keskuses, kuid seoses COVID-i levikuga on külastused piiratud. Eraekskursiooni broneerimiseks tuleks ühendust võtta kogukonnajuhi Mari Sepaga aadressil [email protected]. Samuti võite cleantech.portofpower.ee veebilehel leida põhjaliku andmebaasi Eesti cleantechi idufirmadest. 

Eesti Cleantechi demokeskuse valmimisele aitas kaasa valitsuse sihtasutus KredEx, mis pakub erinevaid rahastusvõimalusi. Projekti rahastab Startup Estonia programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fond.