Sel nädalal Eestit külastav Prints William kohtub 20. märtsil valitud Rohetehnoloogia Liidu liikmetega. Eesti taastuvenergia arendaja ja tootja Sunly kontoris toimuva kohtumise eesmärgiks on tutvustada rohetehnoloogiate ja taastuvenergia alast innovatsiooni Eestis.
Rohetehnoloogia Liidu juht Kädi Ristkok rõhutab, kui oluline on, et Liit kohtumist ühiselt korraldab. “Ühendkuningriik jagab Eestiga puhta majanduse ambitsiooni ja kahe riigi vahel toimub selles ka juba aktiivne koostöö. Prints Williami visiit on oluline märk sellest, et meie rohetehnoloogia sektori edulood on pälvinud kõrgetasemelist rahvusvahelist tunnustust. On rõõm tõdeda, et Eestil on palju edukaid ettevõtteid, mis pakuvad maailmatasemel puhta tehnoloogia lahendusi,” kommenteeris Ristkok.
Sunly tegevjuht Priit Lepasepp toob välja, et tegemist suure auga, et just Sunly kontor on osutunud kohtumispaigaks, kus saab tutvustada Ühendkuningriikide Prints Williamile Eesti rohetehnoloogiate edulugu ning rääkida Sunly edusammudest taastuvenergia arendamisel. “Energiajulgeolek regioonis on ääretult tähtis teema, kuna meie soov on, et tulevikus suudaksime me toota regioonis taastuvenergiat vastavalt tarbimise vajadusele,” lisas Lepasepp.
Lisaks Sunly’le osalevad kohtumisel ettevõtted UP Catalyst, SKYCORP Technologies ja Roofit.Solar.
UP Catalyst on Eesti puhtatehnoloogia ettevõte, mis keskendub süsinikdioksiidi (CO₂) heitmete muundamisele väärtuslikeks süsinikmaterjalideks, nagu süsiniknanotorud ja akukvaliteediga grafiit. Nende toodangut kasutatakse mitmesugustes valdkondades, sealhulgas elektrisõidukite akudes, biomeditsiinis, betoonis, värvides ja katetes.
SKYCORP Technologies on Eesti ettevõte, mis arendab ja toodab vesinikul töötavaid droone ning nendega seotud infrastruktuuri, pakkudes jätkusuutlikke ja pika lennuajaga lahendusi erinevates valdkondades.
Roofit.Solar on Eesti rohetehnoloogia ettevõte, mis arendab ja toodab integreeritud päikesekatuseid, ühendades traditsioonilise põhjamaise metallkatuse disaini kaasaegse päikesetehnoloogiaga. Nende lahendus võimaldab majaomanikel toota elektrit ilma hoone välimust muutmata.