4 minuti lugemineAvaldatud 76 päeva tagasi

Ära jäta end tuleviku osas pimedusse – Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde soovitab Arvamusfestivalil kuulata just neid arutelusid 

Ära jäta end tuleviku osas pimedusse – Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde soovitab Arvamusfestivalil kuulata just neid arutelusid 

Sunly innovatsioonijuht Rasmus Udde on pannud kokku nimekirja aruteludest, mida tema soovitab kuulama minna, kui sind huvitab, milline see tuleviku maailm olla võiks.

Reede 9 august – kohal, vaim ja häälepaelad valmis! 

Kui vähegi tervis kannatab, siis rattaretkele Tallinnas Paidesse. Saab vere käima! 

🏁 Kohal: 13:00 Tempo: mõõdukas! 
📍 Start: 09:00 – Telliskivi 60/5 
💨 Tempo: mõõdukas! 

Kui aga rattavorm pole kiita, siis saab ka ühistranspordi ja autoga kohale.  

⏰ Kell 12:00 – 13:30 

Kas 16+ noorte vajadused on kaardistatud? (Noorte ala, 23) 

Igapäevaselt tegelen sellega, kuidas uued ettevõtted sünnivad ja kuidas neid kasvatada. Selleks, aga peab järelkasv olema tugev! Siin kuulan hoolega, kuidas noorte probleeme lahendatakse ja mis on üldse need asjad, millega nad maadlevad. 

Uued töötamise viisid – kes vastutab? (Tööelu ala, 15) 

Kui esimene arutelu tundub, et jääb natuke kaugeks, siis usun väitesse, et inimese karjäär on tänapäeval nagu mosaiik. Tükid, mis algselt ei sobitu kokku, aga on piisavalt paindlikud oma paigutuses, teevad kokku imeilusa pildi. Kui teoorias on see väga tore, siis mis võimalused ja probleemid meid praktikas mõjutavad? Ettevõtjatele on see vast isegi hädavajalik arutelu, kus kuulata ja kaasa rääkida. 

⏰ Kell 14:00 – 15:30 

Ehitusjäätmed: probleem või potentsiaal? (Jätkusuutlikkuse ala, 6) 

Üks mu lemmikteemasid. Füüsilised asjad on ja jäävad meie ellu ning loodetavasti eksisteerivad seal kaua. Ei tohi alahinnata, mida me saame teha, et ehitised peaksid kauem vastu ja neid saaks soovil ümber töödelda.  

Kestlik tööelu muutuvas maailmas? (Tööelu ala, 15) 

Inimestele ei meeldi muutused… muutus tekitab stressi. Samas, jaanalinnu mängimine ei vii kuskile, peaaegu alati on parem muutusele otse silma vaadata ja seda ise natukene mõjutada. Selles arutelus peaks seda täiesti saama teha!   

⏰ 16:00 – 17:30 

Mis hind on rohelisel energeetikal? (Energilise majanduse ala, 18) 

Taastuvenergia tuleb ja jääb! See on teoorias hulga odavam, aga iga suure muutusega, vahet pole kui positiivne see muutus on, ka mõõnad. Et lühiajaliselt ei tunneks me ennast kui peata kana, on avalik arutelu päris energiahinnast ja ajagraafikust hädavajalik! 

Ideaalne mõrv – päriselu vs seriaal (Turvatunde ala, 12) 

Igal arvamusfestivalil peab olema ka teemast väljas olevaid huviorbiite. PPA on neid pidevalt suurepäraselt korraldanud… ja sellise pealkirjaga arutelu, lihtsalt kutsub kuulama! Eriti kui on aeg teha üks väike erialaline paus. 

⏰ 18:00 – 19:30 

Kuidas vaatab raha (rohe)tulevikku? (Taastuvenergia ala, 17) 

Siin teen ma natuke sohki… see on minu enda arutelu. Aga miks teised peaksid siia tulema? Esiteks, öeldakse, et häid asju ehitatakse enamjaolt just halvadel aegadel, ja lastakse põhja headel aegadel. Kas see on nii? Kui see on nii, siis miks? Teiseks, tihti on edukad tuleviku ehitajad nii kaugel tulevikust, et see tundub absurdne koht kuhu täna raha anda. Kuidas siis ikkagi toimub progress? Kolmandaks, siin võiks saada natukene ka nalja? Räägime näiteks kuidas investor (nagu mina), algul annab mõista, et lahendusel pole turgugi ja pool aastat hiljem palub põlvili, et minult ikkagi raha võetaks.  

Millistel jalgadel seisab energiajulgeolek? (Poliitika ala, 16) 

Minul alternatiivi pole, aga jään kindlaks oma põhimõttele ja pakun ka enda arutelule alternatiivi. Siin annavad poliitikud ülevaate, kuidas 2035 on meil energiajulgeolek Eestis tagatud. Päris huvitav ja ausalt kriitiline teema! 

Laupäev 10 august

⏰ 10:00 – 11:30 

Väärarusaamad AI kohta (Digipõllu ala, 22) 

Mis asi see AI ikkagi on? Julgelt ütlen, et 99% elanikkonnast ei tea täpselt. Kaasaarvatud mina. Õpime! 

⏰ 12:00 – 13:30 

TööElu 2035: kes töötab – mina või avatar? (Tööelu ala, 15) 

Mulle meeldis film Matrix, isegi kolmas… Oleks esimene asi kalendris laupäeval!

⏰ 14:00 – 15:30 

Miks me ei räägi valimiste eel valusatest teemadest? (Sõnahääle ala, 9) 

On see otsus selleks, et hoida positiivset meelt või lihtsalt valetamine? Tahaksin kindlasti seda teada! 

⏰ 16:00 – 17:30 

Kuidas mõjub majandusele säästlik tarbimine? (Energilise majanduse ala, 18) 

Tarbimine = majanduskasv. See on majanduskasvu 101. Aga säästlik tarbimine, kas see võib ka olla majandusele hea? Või on majandusekasv ja säästlikus iseendaga vastuolus?  

⏰ 18:00 – 19:30 

Väitlus ja arutelu: kuidas saaks enam naisi tippjuhiks? (Muutuva ühiskonna ala, 20) 

Teema on hea ja aktuaalne. Tippjuhid peaksid peegeldama oma ettevõtet ning ma ütleksin ka kliente. Kui maailm jaguneb enamvähem 50/50, siis tippjuhid peaksid ka rohkem tasakaalus olema. Aga arutelu vorm on väitlus, mis teeb sellest kindlasti lava, mille ees näppu peaksid viskama! 

⏰ 20:00 – 21:30

Parlamendierakondade esimeeste debatt (Festivaliklubi, 1)

Kas ma pean seda siin isegi põhjendama? Juhivad nad ju meie avaliku arvamust ja otsuseid! Kuulame, kuidas nad meist, kui valijatest aru saavad! 

Vot see kõlab nagu kaks väga head päeva täis uusi mõtteid, arvamusi ja vaatenurki. Lisaks, aitab see mu uudishimu rahuldada ja silmaringi laiendada. Soovitan soojalt ise ka kiirelt ajakava üle silmata, et informeeritud otsus teha. Samas, ega ma ei solvu, kui kasutad lihtsalt minu enda listi. 😊

Ajakava asub siin -> https://arvamusfestival.ee/kava/#/