Sunly investeeris päikesepaneelide tootjasse Solarstone

by Tuuliki on august 15, 2019

Taastuvenergia ettevõte Sunly investeeris Eesti rohetehnoloogia ettevõttesse Solarstone, kes toodab katusesse integreeritavaid nii uudsetele kui traditsioonilistele katustele sobivaid päikesepaneele. Solarstone plaanib Sunly toel siseneda välisturgudele.

„Katus ja päikesepaneel ei pea olema erinevad asjad! Samuti võib päikesepaneel arhitektuuriliselt hoonega hästi kokku sobida. Me oleme ühendanud tugeva ja ilmastikukindla kivikatuse päikesepaneelidega, saades esteetiliselt ilusa ja tehniliselt efektiivse energiakatuse“, rääkis Solarstone juht Silver Aednik. Ta märkis, et ettevõte on Eestis varustanud üle 100 hoone modernse nö päikesekatusega ja nüüd valmis sisenema välisturgudele, esimeses järjekorras Skandinaaviasse ning Saksamaale.  

„Tahame nii rahaliselt kui ka oma teadmiste ja kogemustega panustada, et Eesti ettevõtted saaksid osa globaalsest rohetehnoloogia revolutsioonist,“ selgitas Sunly juht Priit Lepasepp, miks ettevõte just Solarstone ettevõttes pikaajaliseks strateegiliseks investoriks hakkas. „Meie jaoks on Solarstone atraktiivne investeerimisvõimalus, kus kombineeritud püüdlik meeskond ja innovaatiline clean-tech toode, mis on küps välisturgudele sisenemiseks.“ 

Solarstone on võtnud missiooniks muuta päikesepaneelid sama tavapäraseks ehitusmaterjaliks kui betoon või puit. Päikeseenergia on kogu maailmas tugevas kasvutrendis. Ehitusturg on täna väga vastuvõtlik uutele tehnoloogiatele ning vormidele, mis võimaldab taastuvenergia lahendusi peita hoone konstruktsioonidesse. Nii kodumaised arendajad, arhitektid kui katuse renoveerimistöö ette võtnud eramajaomanikud on juba kenasti ära tabanud võimaluse rajada samaaegselt uus katus ning päikeseelektrijaam. Solarstone lähiriikides realiseeritud pilootprojektid on võetud väga hästi vastu, mis on andnud julguse viia ettevõtte bränd ja kogemus traditsioonilistesse katusekivi riikidesse.