5 eelist, mida taastuvenergia kasutamine sinu ettevõttele annab

Taastuvenergiale üleminek on oluline igale ettevõttele, kes soovib ühtaegu vähendada oma ökoloogilist jalajälge ning saavutada pikaajalist majanduslikku kasu. Aina keskkonnateadlikumaks muutuvas majanduskeskkonnas on taastuvenergia kasutamisel suur hulk kasutegureid – alates ettevõtte maine kasvatamisest klientide silmis kuni paremate tingimusteni laenude võtmisel ja koostööpartnerite leidmisel. Järgnevalt toome välja viis eelist, mida taastuvenergiale üleminek sinu ettevõttele annab.

1. Vastad ELi nõuetele ja saad hangetel osaledes eelise

Euroopa Liit võttis 2018. aastal vastu ambitsioonikad eesmärgid: vähendada 2030. aastaks süsihappegaasi heitkoguseid võrreldes 1990. aasta tasemega vähemalt 55% ja saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus. Neid plaane arvestades on selge, et keskkonnanõuded muutuvad lähiaastatel kõikidele Eesti ettevõtetele üha rangemaks. Taastuvenergiat kasutades tagad, et sinu ettevõte vastab ELi regulatsioonidele ning kasvatad oma konkurentsivõimet koheselt – juba täna on enamiku riiklike ja rahvusvaheliste hangete tingimustes nõutud, et ettevõte kasutab jätkusuutlike põhimõtteid.

2. Tugevdad brändi

Jätkusuutlik ja tulevikku suunatud mõtteviis pole atraktiivne mitte ainult Euroopa Liidule ja tellijatele – see mõjutab sinu populaarsust ka aina keskkonnateadlikumaks muutuvate klientide ja partnerite silmis. Taastuvenergia kasutamine parandab sinu brändi kuvandit, aitab eristuda konkurentidest ning toetab seeläbi ka müügimahtude kasvu. Turul eristumiseks on mõistlik taastuvenergiale minna üle juba täna, kui see on veel eesrindlik, sest õige pea saab taastuvenergia kasutamine olema ettevõtetele juba nö hügieeni küsimus. Lükates oma ümber lülitumise liiga kaugesse tulevikku, riskid sellega, et longid oma eesrindlikumate konkurentide sabas nii innovatsioonis kui ka maine poolest.

3. Tõstad mainet tööturul

Uuringud on näidanud, et töötajad, kelle isiklikud väärtused on kooskõlas organisatsiooni kultuuri ja väärtustega, on motiveeritumad, pühendunumad ja üldiselt rahulolevamad oma tööga.

Tänapäeva töötajad, sarnaselt su klientidele ja partneritele,väärtustavad üha enam ettevõtteid, mis näitavad üles pühendumust nii kestlikkusele kui sotsiaalsele vastutusele. Seega ei aita sa taastuvenergiat kasutades parandada mitte ainult osooniauke ja kasumigraafikuid, vaid ka oma ettevõtte mainet tööturul. Olgu tegu su staažikaima kliendihalduri või särasilmselt tööle kandideeriva tippspetsialistiga – keskkonnast ja ühiskonnast hoolimine ei aita mitte ainult motiveeritud töötajaid ligi meelitada, vaid hoida neid ka nii lojaalsema kui produktiivsemana.

4. Energeetiline sõltumatus

Eesti paiknemine tsivilisatsioonide piiril on pakkunud meile läbi aegade palju unikaalseid majandusalaseid võimalusi, kuid kahjuks kaasnevad agressiivse idanaabri tõttu selle asukohaga ka mitmed ohud. Tänapäeval on üks neist oht energeetilisele sõltumatusele. Taastuvenergia kasutamine võimaldab sinu ettevõttel saavutada välismaistest energiaallikatest suurem sõltumatus, sest kui omad ligipääsu elektriallikatele, mis on sinu ettevõttele võimalikult lähedal, saad paremini vältida tarneriske ja geopoliitilistest pingetest tulenevaid hinnakõikumisi ning häireid energiavarustuses. Ka teeb taastuvenergia lai levik keerulisemaks võimalikke hübriidrünnakuid elektrisüsteemile, kuna energia allikad on väiksemad ning jaotatud üle regiooni ühtlasemalt.

5. Kulude optimeerimine

Kuigi taastuvenergiale üleminek nõuab tihti suurt esmast investeeringut infrastruktuuri ja seadmetesse, muudavad madalamad ülalpidamiskulud selle sammu juba mõne aastaga kasumlikuks.

Sunly Hübriid elektripakett teeb ülemineku taastuvenergiale  lihtsamaks ja soodsamaks, kuna meiega liitudes saad taastuvenergiale üle minna null-eurose alginvesteeringuga ja olematu bürokraatiaga. Ja kuigi alati on võimalik püsti panna ka oma päikesejaam või tuulepark, tasub meeles pidada, et tegu on tormiliselt areneva valdkonnaga, millega omapäi sammu pidamine on omakorda lisakulu. Taastuvenergia teenuse sisseostmine on mugav ja mõistlik, kuna võtab ära vajaduse iga suurema tehnoloogilise arenguhüppe järel oma rauaparki uuendada – nii jooksva hoolduse kui innovatsiooniga tegeleb sinu eest Sunly.

Meie aina suurenev kliendibaas teeb teenuse ajapikku veelgi soodsamaks, kuna mida enam on Sunly päikeseparkidel kasutajaid, seda ühtlasemalt jagunevad parkide opereerimise kulud ning seda enam tekib ressursse tehnoloogia edasiseks optimeerimiseks ja arendamiseks. Pikas perspektiivis tähendab päikeseenergial põhinevatele lahendustele üle minemine, et su ettevõttel pole mitte ainult kõige keskkonnasõbralikum, vaid ka kõige soodsam elektripakett.

Päikese-, tuule- ja hüdroenergiale üleminek annab sulle nii majanduslikke kui ka sotsiaalseid eeliseid. Seeaitab vähendada kulusid, parandab ettevõtte mainet, suurendab sõltumatust energiatarnijatest, innustab innovatsioonile ja parandab töötajate rahulolu.

 Sunly Hübriid elektripakett aitab sul tulevikuenergiale üle minna juba täna. Kui tahad paketi kohta rohkem teada, siis võta meiega ühendust, et saada personaalne pakkumine.